dostarczył wydawca: Software-Wydawnictwo, www.software.com.pl, www.hakin9.org
W sprzedaży pojawił się najnowszy numer magazynu Hakin9 (2/2005) przeznaczonego dla osób zainteresowanych bezpieczeństwem systemów informatycznych. Do czasopisma dołączona jest już standardowo płyta CD z bootowalną dystrybucją Linuxa - Hakin9 Live, zawierającą przydatne narzędzia, dokumentację oraz samouczki do pogłębienia swojej wiedzy. Praktycznym dodatkiem obecnego wydania hakin9u jest wykaz 83 firm oferujących rozwiązania z zakresu ochrony antywirusowej.
Dłuższą nieobecność bieżącego numeru Hakin9u rekompensują znajdujące się w nim ciekawe artykuły:
Wszystkich ciekawskich zainteresowanych tym, co się dzieje na ekranach innych użytkowników powinien zainteresować artykuł poświęcony systemowi TEMPEST służącemu do przechwytywania danych z emisji ujawniającej. Poza wiadomościami czysto teoretycznymi autor artykułu przedstawił także sposób samodzielnego wykonania takiego systemu (do jego zrozumienia przyda się wiedza elektroniczna).
Dzielenie łącza internetowego przez wiele osób jest bardzo często praktyką, nie zawsze zgodną z regulaminami providerów. O sposobach ukrywania faktu współdzielenia łącza oraz sposobom wykrywania tego procederu traktuje artykuł o tzw. sprzątaniu pajęczyn.
Programiści wykorzystujący język PHP oraz bazę danych MySQL powinni zainteresować się artykułami o błędach i atakach w tych środowiskach. Informacje w nich zawarte powinny podnieść bezpieczeństwo coraz popularniejszych aplikacji webowych, na czym skorzystają przede wszystkim użytkownicy Internetu.
Praktycznym dodatkiem obecnego wydania hakin9u jest wykaz 83 firm oferujących rozwiązania z zakresu ochrony antywirusowej. Mając na względzie ogromne ilości niechcianej rozprzestrzejającego się w sieci 'paskudztwa' jest to bardzo przydatny dodatek.