bezpieczeństwo komputerowe
START > RECENZJE > Hakin9 4/2004 - przepełnienie stosu, zdalny expoit, IIS, OS fingerprinting

Hakin9 4/2004

dostarczył wydawca: Software-Wydawnictwo, www.software.com.pl, www.hakin9.org

W sprzedaży pojawił się najnowszy numer magazynu Hakin9 (4/2004) przeznaczonego dla osób zainteresowanych bezpieczeństwem systemów informatycznych. Do czasopisma dołączona jest płyta CD z bootowalną dystrybucją Linuxa - Hakin9 Live, zawierającą przydatne narzędzia, dokumentację oraz samouczki do pogłębienia swojej wiedzy.

Artykuły składające się na bieżący numer Hakin9u:

  • Przepełnienie stosu pod Linuxem x86
  • Nadużycia w Usenecie
  • Zdalny expoit dla systemu Windows 2000
  • IIS 5.0 z punktu widzenia intruza
  • OS fingerprinting - jak nie dać się rozpoznać
  • rezenzje książek i oprogramowania

Grupy dyskusyjne są popularną sieciową formą wymiany informacji. Mimo iż Usenet istnieje praktycznie od początku Internetu to w kwestiach jego bezpieczeństwa niewiele się do tej pory zmieniło. Zastanawiasz się nad bezpieczeństwem swoich informacji? Uważasz, że nikt nie skasuje napisanych przez Ciebie wiadomości? Przekonaj się jak jest w rzeczywistości czytając artykuł o nadużyciach w Usenecie.

Dla administratorów przeznaczone są artykuły o zmylaniu programów rozpoznających zainstalowany system operacyjny oraz o bezpieczeństwie Internet Information Services (IIS), jednego z najpopularniejszych serwerów WWW.

Programistów zastanawiających się nad bezpieczeństwem tworzonych przez siebie programów na pewno zainteresują artykułu opisujące przepełnianie stosu i tworzenie exploitów. Słyszałeś o tych technikach, ale nie wiesz na czym one polegają? Twierdzisz, że piszesz wyłącznie proste programy i nie ma tam miejsca na stworzenie luki podatnej na włamanie? Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej to koniecznie przeczytaj obecny numer magazynu.


ciekawostki
Czy wiesz, że nie tylko oko czy odcisk palca są wykorzystywane w biometrii? Człowiek posiada więcej unikalnych cech po których można go wyróżnić spośród innych.
popularne cechy biometryczne

Myślisz, że wirus komputerowy to tylko program? A czy uwierzysz, jeśli się dowiesz, że może to być także informacja przekazana chociażby ustnie?
rodzaje wirusów komputerowych

Użalasz się nad sobą po sformatowaniu karty pamięci z wakacyjnymi zdjęciami? Pamiętaj, że istnieją programy odzyskujące dane, także darmowe.
programy do odzyskiwania danych


.: krs :.