bezpieczeństwo komputerowe
START > KONTAKT > informacje o serwisie

informacje o serwisie

nazwa: Bezpieczeństwo Komputerowe
adres: www.bezpieczenstwo.naszastrona.pl
powstanie: 1999 rok
założyciel: Krzysztof Płonka


Bezpieczeństwo Komputerowe to serwis poświęcony różnorodnym aspektom bezpieczeństwa informatycznego, a jego celem jest popularyzacja informacji teoretycznych i praktycznych dotyczących cybernetycznego bezpieczeństwa.

Wortal powstał w 1999 roku i od początku swojego istnienia jest całkowicie niezależnym serwisem niezwiązanym bezpośrednio z żadną firmą, a ewentualne przychody pochodzące z reklam przeznacznane są na pokrycie kosztów utrzymania serwisu.

Cechą wyróżniającą Bezpieczeństwo Komputerowe od większości konkurencyjnych serwisów jest różnorodność poruszanych w nim zagadnień oraz nieprzerwana długoletnia obecność w Internecie.

Główny element wortalu to artykuły oraz wykazy produktów i firm związanych z bezpieczeństwem komputerowym. Uzupełnieniem są recenzje i wzmianki o produktach (czasopisma, programy, sprzęt) dostarczonych do redakcji z zewnątrz. Ze względu na fakt, iż serwis prowadzony jest w wolnym czasie z założenia brak jest w nim informacji o aktualnych wydarzeniach, natomiast jego aktualizacja odbywa się w miarę przygotowania nowych treści.

Odbiorcami serwisu są wszystkie osoby zainteresowane cybernetycznym bezpieczeństwem, począwszy od początkujących użytkowników komputera, a kończąc na osobach zawodowo zajmujących się bezpieczeństwem informatycznym. Największą oglądalność serwisu przypada na sesje akademickie... zapewne studenci kierunków informatycznych gromadzą zaliczeniowe materiały ;-)

Początkowo wortal znajdował się na serwerach uczelnianych (Politechnika Wrocławska), a potem kolejno na darmowych portalowych kontach (hoga.pl, boo.pl, republika.onet.pl). Zmiana lokalizacji wyniakała z ograniczeń nakładanych przez właścicieli serwerów (np. limity transferu danych czy godzinowe dopuszczalne liczby odsłon), a największym utrudnieniem dla odbiorców serwisu były kolejne zmiany adresu (częściowym ułatwieniem był alias w prv.pl). W roku 2006 wortal został gruntownie zmieniony, począwszy od zmiany nazwy (z Bezpieczeństwo Systemów Komputerowych na Bezpieczeństwo Komputerowe), poprzez przenosiny na prywatny komercyjny serwer z własną subdomeną (zapewnienie ciągłego i niezależnego dostępu do serwisu), a kończąc na modyfikacji kodu i struktury całego wortalu.

Obecnie jest to prawdopodobnie najstarszy niezależny polski serwis poświęcony bezpieczeństwu informatycznemu.kontakt z redakcją serwisu możliwy jest wyłącznie w formie elektronicznej poprzez poniższy formularz, proszę przesyłać wyłącznie oferty współpracy (reklama, testy/recenzje produktów) lub zapytania dotyczące ogólnych informacji o serwisie BEZPIECZEŃSTWO KOMPUTEROWE

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza:

ciekawostki
Czy wiesz, że nie tylko oko czy odcisk palca są wykorzystywane w biometrii? Człowiek posiada więcej unikalnych cech po których można go wyróżnić spośród innych.
popularne cechy biometryczne

Myślisz, że wirus komputerowy to tylko program? A czy uwierzysz, jeśli się dowiesz, że może to być także informacja przekazana chociażby ustnie?
rodzaje wirusów komputerowych

Użalasz się nad sobą po sformatowaniu karty pamięci z wakacyjnymi zdjęciami? Pamiętaj, że istnieją programy odzyskujące dane, także darmowe.
programy do odzyskiwania danych

polecane zagadnienia
bezpieczne hasło
poznaj cechy dobrych haseł i tylko takie stosuj, wykorzystuj podane zasady w celu zwiększenia bezpieczeństwa dostępu do swoich danych

programy antywirusowe
naucz się poprawnie konfigurować swojego antywirusa, włącz to co często jest wyłączane i czuj się bezpieczniej uruchamiając obce pliki

bezpieczeństwo WiFi
skonfiguruj tak swój punkt dostępowy, aby nikt niepowołany nie dostał się do Twojej sieci


.: krs :.